Mitsubishi

cheap nhl jersey

cheap nfl jerseys

cheap nfl jerseys

cheap nfl jerseys

wholesale jerseyslogoNazwa marki wielu przedsiębiorstw japońskiego konglomeratu Mitsubishi Group, spółka akcyjna notowana na giełdzie papierów wartościowych w Tokio.

Firma została założona przez Yatarō Iwasakiego w 1870 roku jako firma ukierunkowana na świadczenie usług z dziedziny transportu. Od 1873 roku prowadziło swoją działalność pod nazwą Mitsubishi Shōkai. Zakres usług i dziedzin, którymi zajmują się przedsiębiorstwa pod szyldem Mitsubishi jest bardzo szeroki są to między innymi: produkcja samochodów, którymi zajmuje się znana każdemu fanowi motoryzacji i nie tylko Mitsubishi Motors, przemysł ciężki: stocznie, huty, przemysł lotniczy, którymi zajmuje się Mitsubishi Heavy Industries, przemysł chemiczny z największymi japońskimi zakładami noszący nazwę Mitsubishi Chemical oraz, co może dziwić, Mitsubishi zajmuje się również w Japonii bankowością. Mitsubishi posiada także udziały w firmie Nikon, produkującej aparaty oraz różnego rodzaju sprzęt fotogragiczny.

Potoczna nazwa firmy Mitsubishi jak i samego logo to trzy diamenty, choć jego pochodzenie jest całkiem inne i łączy w sobie kilka elementów. Kształt logo jest w rzeczywistości odzwierciedleniem trzech liści rośliny o nazwie kotewka orzech wodny, którego kształt liści przypomina swoim wyglądem rąb lub diament i tak właśnie interpretowano to w Japonii.