Samochody Mitsubishi przyzwyczaiły nas do oferowania swoim klientom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tym razem, wyróżnienie w testach zderzeniowych IIHS otrzymało Mitsubishi Lancer.

Mitsubishi-Lancer-Evo-2015Według amerykańskiego instytutu IIHS, który zajmuje się przeprowadzaniem testów zderzeniowych Mitsubishi Lancer oferuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa – zostało to potwierdzone nagrodą „Top Safety Pick”, którą już wcześniej otrzymały m.in. Mitsubishi ASX i Outlander.

Na czym polegają testy przeprowadzane przez instytut IIHS? Tym razem wybrano 12 niewielkich samochodów, które poddano testom zderzeniowym przy prędkości 65 km/h, gdzie 25% przedniej części pojazdu od strony kierowcy uderza w barierę. Ma to stanowić symulację zderzenia czołowego z innym pojazdem lub z drzewem. Ogólne wyniki testu nie wyszły najkorzystniej. Połowa samochodów otrzymała wynik „marginalny” lub też „słaby”, który nie pozwolił na zdanie testu. Aby przejść przez test pozytywnie trzeba otrzymać ocenę „dobrą” lub też „akceptowalną”.

Najnowszy Mitsubishi Lancer trafi do polskich salonów już na jesieni bieżącego roku.