Mitsubishi Attrage to nowa propozycja japońskiego koncernu, która niebawem dostępna będzie w Europie. Samochód dostosowany był do rynków wschodnich, gdzie debiutował przeszło rok temu – czy przyjmie się w Europie?

mitsubishi-attrageMitsubishi Attrage jest 4-drzwiowym sedanem stworzonym w oparciu o dostępne w Europie modele Mirage oraz Space Star. Samochód, podobnie jak konstrukcje, na bazie których został stworzony charakteryzuje się rekordowo niskim oporem przepływu powietrza, wynoszącym zaledwie 0,29 Cx oraz niewielką masą własną – 885 kg.

Model Attrage posiada właściwości samochodu miejskiego – jest autem niezwykle zwrotnym, o czym świadczy m.in. niewielki promień zawracania wynoszący 4,8 metra, doskonała widoczność przed przednią szybę oraz szyby boczne, przestronne wnętrze oraz spory bagażnik, jak na tak kompaktowy samochód, który może pomieścić 480 litrów bagażu. Kilkanaście dni temu samochód ten zadebiutował w Australii jako Mitsubishi Mirage Sedan i od samego początku model cieszył się sporym zainteresowaniem wśród lokalnych kierowców. Kierownictwo Mitsubishi ma nadzieję, że podobnie będzie w Europie.