O niespełna 50% więcej zysku w porównaniu z pierwszym półroczem minionego roku wygenerował polski oddział Mitsubishi – wynika z oficjalnych danych sprzedażowych japońskiego producenta.


mitsubishi-asxOd stycznia do czerwca 2014 roku sprzedano łącznie 2380 nowych samochodów Mitsubishi. Jeżeli chodzi o poszczególne modele to największym powodzeniem cieszył się model ASX, który został sprzedany w 1091 nowych egzemplarzach, co stanowi wynik o aż 70% lepszy w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Drugi na liście znalazł się Mitsubishi Outlander, na którego skusiło się 665 kierowców.

 
Wyniki polskiego oddziału Mitsubishi zostały docenione przez japońską centralę. W liście gratulacyjnym od centrali MMC, prezes Osamu Masuko napisał, iż cieszą go niezmiernie dobre wyniki sprzedażowe Mistubishi w Polsce oraz, iż ma nadzieję na rekord sprzedażowy oddziału w 2014 roku. Jeżeli takie tempo sprzedażowe japońskiego koncernu w Polsce utrzymałoby się to wiele wskazuje na to, że Mitsubishi będzie miało szansę na wyśrubowanie nowego rekordu.