Mitsubishi-Outlander-PHEV-kommt-im-Juli-in-den-HandelDo salonów w Polsce trafił nowy, innowacyjny model Mitsubishi Outlander PHEV, który jest pierwszym na świecie hybrydowym SUV-em, ze stałym napędem elektrycznym oraz generatorem prądu.

Samochód na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać ponad 800 km, a spalanie wynosi 1,9 litra na 100 km. Są to bardzo dobre osiągi, co powoduje, że samochód cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Outlander PHEV ma także bardzo szybkie przyspieszenie, dzięki wysokiego momentowi obrotowemu dostarczanego przez dwa silniki elektryczne o mocy 82 KM. Został zastosowany także znany z poprzednich modeli system Super Wheel Control, co daje niespotykaną dotąd w SUV-ach doskonałe prowadzenie i przyczepność na zakrętach. Samochód posiada napęd na cztery koła, a dostępne trzy tryby jazdy (elektryczny, szeregowy i równoległy) powodują, że samochód może przejechać bardzo długi dystans. Co ważne, samochód można ładować podczas jazdy.

Nowy model Mitsubishi okazuje się być także samochodem niezwykle bezpiecznym. W testach zderzeniowych organizowanych przez Euro NCAP i JNCAP otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek.

W Polsce Outlander PHEV oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia: Intense Plus (176 990 zł), Instyle Navi (190 990 zł) oraz Instyle Navi Plus (198 990 zł).