Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S. Auto zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Paryżu. Czego możemy się spodziewać po tym samochodzie?

mitsubishi-outlander-phev-concept-sWygląd Mitsubishi Outlandera PHEV Concept-S wywołuje skrajne emocje. Zdecydowanie nie jest to samochód dla osób lubiących kompromis, a indywidualny design podkreśla fakt, że jest to auto przede wszystkim dla osób pewnych siebie. Mimo to, nie można powiedzieć, że auto jest brzydkie – tu w porównaniu ze standardową wersją nie sposób nie zauważyć różnic. Zmianom uległy przednie reflektory, maska, grill i zderzak, czyli zdecydowana większość przodu samochodu. Zabieg ten sprawił, że auto sprawia wrażenie o wiele dynamiczniejszego w porównaniu ze standardowym Outlanderem.

Od strony technicznej zmiany są o wiele mniejsze, niż te, które dotyczą wyglądu auta. Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S będzie wykorzystywał hybrydowy napęd, którego serce stanowić będzie benzynowy, dwulitrowy silnik MIVEC wspierany przez dwie elektryczne jednostki napędowe o pojemności 12 kWh.

Debiut samochodu nastąpi już za kilkanaście dni, podczas rozpoczynających się w październiku Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.